Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodą na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.

515 135 677

w godz. 8:00 - 16:00

WODNICA

Kółko Rolnicze - Koło Gospodyń Wiejskich w Wodnicy

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Wodnicy powstało we wrześniu 2012 roku. Obecnie w jego skład wchodzi 15 pań, które specjalizują się w pieczeniu domowych ciast i ciasteczek oraz wykonywaniem tradycyjnych ozdób okazjonalnych. Biorą one czynny udział m.in. w gminnych imprezach letnich w Rowach i dożynkach. Odnoszą wiele sukcesów w gminnych konkursach takich, jak: Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa, Najpiękniejsza Palma Wielkanocna i Wesoła Pisanka, Wieniec Dożynkowy.

W trakcie swojej działalności członkinie KGW Wodnica odkryły w sobie fascynację teatrem. Z pasji do tej sztuki scenicznej wystawiły dla mieszkańców sołectwa przedstawienie pt. „Kopciuszek” oraz sztukę „Książę szuka żony”, które uświetniły okazjonalne wydarzenia kulturalne. Dla najmłodszych organizują corocznie podczas ferii zimowych tzw. „Ferie z Babcią”. Angażują się również w organizację Festynu rodzinnego oraz Dnia Dziecka dla mieszkańców sołectwa.

Spotkania członkiń KGW Wodnica odbywają się w każdy czwartek.